Do jednego z obszarów naszego działania jest doradztwo w sprawie sporów prawnych z bankami. W obszarze działania naszej kancelarii są także kredyty frankowe – reprezentujemy kredytobiorców od 2016 roku, bazując na doświadczeniu i wiedzy na temat rynku kredytowego, podejmując każdą sprawę indywidualnie.

Indywidualne podejście do każdej sprawy

Kancelaria frankowa rozpoczyna pracę od dokładnej analizy umowy, w której kredytobiorca zaciągnął zobowiązanie. Dzięki temu możemy zaproponować najbardziej optymalne rozwiązania, które pomogą naszym klientom w uporaniu się z trudną sytuacją finansową. Nasz indywidualny sposób podejścia do każdej sprawy pozwala nam dopasować rozwiązania do konkretnej sytuacji naszego klienta.

Kredyty frankowe były popularnym rozwiązaniem na rynku kredytowym w latach 2000-2010. Niestety, wiele osób, które skorzystały z tej opcji, zaczęło mieć problemy związane ze wzrostem kursu franka szwajcarskiego w stosunku do złotego. Wzrost ten prowadził do znacznych podwyżek rat kredytów, a w wielu przypadkach nawet do niewypłacalności kredytobiorców. Brak możliwości spłaty rat kredytowych prowadził do licznych postępowań windykacyjnych, a w skrajnych przypadkach nawet do utraty nieruchomości.

Każdy kredyt frankowy jest inny, a okoliczności każdej sprawy są unikalne. Dlatego nasi prawnicy zawsze podejmują się reprezentacji kredytobiorcy w sposób kompleksowy, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty sprawy.

Kompleksowa obsługa kredytobiorców

Nasza kancelaria nie tylko pomaga w przypadkach, gdy kredytobiorcy mają problemy ze spłatą kredytu, ale również reprezentujemy klientów w sporach wytoczonych przez banki z tytułu wynagrodzenia za korzystanie z wypłaconych, udostępnionych przez bank, środków.

Reprezentujemy naszych klientów nie tylko w sporach z bankami, ale również innymi instytucjami, starając się wypracować jak najkorzystniejsze rozwiązanie sprawy.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w sprawie tego typu, nasza kancelaria jest gotowa Ci pomóc. Skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści chętnie udzielą Ci porady i pomogą w rozwiązaniu Twojego problemu. Nasze biura znajdują się w Warszawie i Olsztynie, gdzie świadczymy nasze usługi.

Pomoc prawna dla kredytobiorców

Osoby, które zdecydowały się na pożyczkę walutową w latach 2000-2010 mogą liczyć na nasze wsparcie i doradztwo na każdym etapie sprawy. Od momentu analizy dokumentów, poprzez podejmowanie kolejnych kroków prawnych, aż po finalną rozprawę, nasz zespół będzie do Państwa dyspozycji. Nasi Klienci mogą mieć pewność, że Kancelaria Legal Expert będzie stale i szczegółowo informować o wszystkich podjętych krokach prawnych, zarówno tych podjętych na etapie przedsądowym, jak i później. Specjaliści przedstawią Wam szczegółową analizę, która pozwoli na podjęcie decyzji, w jaki sposób zawalczymy o Wasze prawa. Będziemy dążyć do unieważnienia umowy frankowej lub odfrankowienia kredytu – w zależności od tego, jaka sytuacja będzie dla Państwa najkorzystniejsza i możliwa.

Na czym polega odfrankowienie kredytu?

Odfrankowienie jest to konwersja pożyczki udzielonej we frankach szwajcarskich na rodzimą walutę (tj. polskie złote) i polega na stwierdzeniu przed sądem, że warunki zawartej z bankiem umowy frankowej były niedopuszczalne, tj. zawierały zasady abuzywne. Pozytywne rozpatrzenie takiej sytuacji oznacza, że zobowiązanie zostanie przekształcone w kredyt złotówkowy (tj. odfrankowiony), oprocentowany według stawki LIBOR, dedykowanej pożyczkom walutowym. Stawka ta jest znacznie niższa od stawki przeznaczonej dla zobowiązań w złotówkach (WIBOR). Podjęcie takich kroków będzie skutkować zmniejszeniem rat oraz zwrotem przez bank nadpłat dokonanych w poprzednich latach.

Jak unieważnić kredyt frankowy?

Nasza kancelaria może wystosować w imieniu Klienta żądanie unieważnienia całej umowy kredytu frankowego. Podstawą do tego jest obecność w kontrakcie klauzul abuzywnych, przez które zobowiązanie nie ma mocy prawnej i wymaga unieważnienia. W przypadku wygrania takiej sprawy obydwie strony sporu są zobowiązane do zwrotu przekazanych dotychczas środków. Jeśli przez lata spłacania zobowiązań Wasze raty przekroczyły jego wartość, możecie spodziewać się zwrotu nadpłaconych środków. Jeśli sytuacja jest odwrotna, należy zwrócić bankowi brakującą kwotę z pominięciem kosztów czy oprocentowania – tj. oddajecie dokładnie tyle, ile pożyczyliście.

Obydwa rozwiązania mają swoje zalety. Nasze zespoły z Warszawy i Olsztyna postarają się doradzić najdogodniejszą opcję i przeprowadzić Was przez wszystkie etapy postępowania, bez względu na to, czy Wasz wybór padnie na unieważnienie umowy frankowej, czy odfrankowienie kredytu.